• Ви знаходитесь тут:

• Експеримент з інформатики
Інформація щодо інноваційного освітнього проекту

«Модель методичного Центру відкритої освіти з веб - дизайну та програмування» - профільної школи on-line.

У Деснянському районі столиці з січня 2015 року у 6 навчальних закладах (ЗНЗ № 39, 207, 249, 250, 263, 313) впроваджується інноваційний освітній проект «Модель методичного Центру відкритої освіти з веб-дизайну та програмування» - профільна школа on-line.

Проектом передбачено створення у районному освітньому просторі ефективної системи допрофільної та профільної підготовки учнів з веб-дизайну і програмування.

Профільна школа on-line - це відкритий інформаційний освітній ресурс для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, особистісних потреб учнів через організацію дистанційного навчання з елементами on-line консультацій в системі загальної середньої освіти.

Профільна школа on-line радикальним чином змінить природу самого навчання та його доступність. Знання, які можна отримати, не сидячи за партою, а просто зі свого телефону чи комп’ютера — це тренд ХХІ століття.

Дослідно-експериментальний проект базується на застосуванні особистісно-зорієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини, зокрема:

- поєднання систематизації і поглиблення базових знань учнів;

- організація їх навчально-творчої діяльності за інтересами;

- задоволення їх потреб у професійному самовизначенні та творчій самореалізації;

- включення учнів із різних шкіл району в потужне інтелектуально-інформаційне поле;

- створення найоптимальніших умов для професійного самовизначення та подальшої самореалізації учнів.

На сайті районного управління освіти створено сторінку з посиланнями на реєстрацію учнів в проекті і ресурси, створені вчителями , які впроваджують профільну школу on-line.

Протягом підготовчих етапів навчальні заклади провели анкетування учнів і батьків та отримали аналітичні матеріали щодо виявлення потреби у відкритих освітніх ресурсах. Анкетування показало, що значна частина учнів цих навчальних закладів має вільний доступ до швидкісної мережі Інтернет і використовує програмне забезпечення для on-line спілкування.

Мають велике бажання здобути допрофільну та профільну освіту ІТ – напрямків 40% учнів (на думку батьків – 42% ). Пов’язують свою майбутню професійну діяльність з ІТ – технологіями – 38% учнів (на думку батьків – 43% - батьків) .

Учителі інформатики навчальних закладів, у яких реалізується інноваційний проект вже підготували матеріали уроків з html - програмування, комп’ютерної графіки та алгоритмізації у вигляді відео уроків та електронних конспектів та розташували їх на спільному ресурсі. Продовжують наповнювати матеріалами інформаційні ресурси, вивчали можливості проведення вебінарів, відео конференцій з можливістю роботи з екраном співбесідника.

З початку навчального року здійснюється набір на навчання в профільну школу on-line за напрямками комп’ютерна графіка, html-програмування та алгоритмізації. Зараз уже 60 учнів зареєструвались на навчання.

З 1 грудня 2016 року розпочнеться навчання у групах за розробленими програмами профільних курсів.

Вважаємо, що за цим інноваційним проектом – велике майбутнє оновленої школи.

Відкрита освітаВідкрита освіта

Вебінар