2007 рік. Зустріч 2. Команда «Епіцентр»

Ситник Олександра, Кудрик Тетяна, Манди Анастасія, Зінченко Анастасія, Дорогонов Дмитрій, Погорілий Сергій, Крамаренко Анатолій, Береговий Антон

Керівники: Шевченко Тетяна Миколаївна, Новицька Наталія Борисівна.

Шолоховський родник – що це? Можливо, хтось вирішить, що це джерело, з якого брав воду Михайло Олександрович, або родник, який він чистив, або колодязь, який він побудував? Ні, це не так, «Шолоховський родник» - це дитячо-юнацький рух, цілю якого є рішення екологічних проблем, вивчення законів розвитку природи, знайомство із життям та творчістю Михайла Шолохова, у творах якого природа є таким же персонажем, як і живі люди, вивчення традицій та звичаїв донського козацтва. Виник цей рух у станиці Вьошенській, у державному музеї-заповіднику М.О. Шолохова в 1999 році.

линейка

Другий рік поспіль за запрошенням керівників руху і директора музею-заповідника Олександра Михайловича Шолохова учні школи № 207 м. Києва брали участь у зльоті « Шолоховський родник», який проходив у липні на березі прекрасного Дону. На Восьмому зльоті в хуторі Лебяженському зустрілися команди з Казахстану, України, різних міст Росії (всього 8 команд), аби розповісти про те, як вони займаються охороною навколишнього середовища рідного краю, розказати свої знання про життя і творчість М.О.Шолохова, розкрити свої таланти, взяти участь у змаганнях, іграх, експедиціях.

Давня дружба пов'язує школу № 207 м. Києва та Вьошенську середню школу. В 1981 році учням нашої школи пощастило зустрітися з Михайлом Олександровичем Шолоховим у станиці Вьошенській. Письменник завжди тепло ставився до українців і України, його мати була українкою. В його творах багато персонажів українців. Шолохов завжди підкреслював своє кохання до України та українського народу .

Вьошенці приїжджають до нашої школи та ми знайомимо їх із пам'ятками Києва. Ми їдемо в Вьошенську, щоб дізнатися більше про життя М.О.Шолохова, приймаємо участь у святі «Шолоховская весна». Участь у «Шолоховському роднику» - ще одна можливість побувати на Донський землі.Дон

Програма зльоту була дуже насиченою. За один день встигли сходити в екологічну експедицію завдовжки 5 км до дуба-велетня, відвідати музей-садибу М.О.Шолохова в станиці Вьошенській, розбити наметовий табір на березі Дону, взяти участь в інтерактивній грі та вікторині з історії, культури та звичаїв козацького краю. А ввечері був ще великий гала-концерт, в якому усі команди співали, танцювали, грали на музичних інструментах, показували інсценівки уривків з творів Шолохова , знайомили учасників зі своєю національною культурою. А закінчився перший день зльоту дружньою дискотекою, на якій українці, казахи, росіяни відчували себе однією родиною.

Не менш насиченими були наступні два дні зльоту: ми відвідали будинок-музей М.О.Шолохова в станиці Каргінській і хуторі Кружилінському, літературну експозицію в станиці Вьошенській, взяли участь у великій туристичній естафеті, конкурсі газет, конкурсі візиток кожної команди, у факельній ході до могили загиблих у Великій Вітчизняній війні хутора Лебяженського. А ще було катання на катері по Дону, театралізований звіт про екскурсію. Особливо сподобалося відвідування стайні, де хлопці познайомилися з різними породами коней, дізналися, як за ними доглядати, дізналися, наскільки важливу роль не одне сторіччя грав кінь в житті справжнього донського козака, а найголовніше - можна було не тільки погладити коня, а й покататися верхи. Покаталися і на справжній бричці! Тут же були і поні, спокійні, повільні, кумедні.

виступ

Багато цікавого дізналися учасники зльоту під час екологічної експедиції, у кожної команди - своя. Вісім команд - вісім експедицій: «Вьошенський дуб», «Стежка друїдів», «Родник «Отрог », «Стежка Григорія Мелехова », «Озеро «Острівне », «Пам'ятник колгоспному рухові - хутір Лебяженськ«Цілющі сили природи », «Лісове озеро ».

виступ

Українській команді після жеребкування дісталася можливість зробити експедицію до Вьошенського дубу. Екологічна стежка «Вьошенський дуб» починається із соснового бору біля станичного стадіону і закінчується в Колдунаєвському лісництві біля пам'ятника природи «Вьошенський дуб», протяжність її – 4500 м. Під час дороги ми дізналися про те, що тут була справжня піщана пустеля, але створені людьми рукотворні ліси захищають тепер станицю від суховіїв.

Дубу-велетню більше за 300 років! Шолохов любив тут бувати. Здається, уся сила і могутність природи втілилася у цьому величезному дереві: висота його 25 метрів, діаметр - 2,4 метра, окружність стовбура - 7,6 метра. Звичайно, стали навколо, взявшись за руки. Вмістилося вісім людей!

Дуб

Чудовою була акція «Злиття великих річок», котра проходила на околиці Вьошенської, на роднику «Отрог». Кожна з команд привезла пам'ятні глечики з водою. Це була вода з річок Хопер , Волга, Дніпро, Дон, Урал, з колодязів і джерел Росії. Представники команд по черзі виливали з глечиків воду, розповідали звідки ця вода, які її якості, показували свою презентацію. Символічним було злиття цих вод. Вони злилися воєдино, як зливаються чисті помисли і прагнення людей, щоб природа була чистою. Здавалося, що ще міцніше об'єдналися і серця учасників зльоту .

Прекрасним було «Свято на воді», присвячене проблемам порятунку Дону.

родник Отрог

Кожен з учасників зльоту задумався над тим, як змінити на краще середовище навколо себе: подбати про зелені насадження, про чистоту водойм, про збереження куточків дикої природи. Йшлося про те, що кожна людина несе відповідальність за події навколо себе, кожен повинен нести свій внесок у вирішення екологічних проблем.

Велика увага приділяється охороні природи в Державному музеї-заповіднику М.О.Шолохова, директором якого є онук письменника Олександр Шолохов.

Зона охоронюваного ландшафту музею становить майже 30 тисяч гектарів, а ландшафтно-заповідна зона - близько 5 тисяч гектарів.

Місцевість, описана у творах Шолохова, до цих пір пізнавана. Тут, на Донський землі, жили герої його книг, розгорталися події. Шолохов майстерно описав у своїх творах унікальну природу Дону, хвилювався про її збереження. Учасники VIII зльоту могли зіставити літературні і реальні пейзажі. І це безцінне, що назавжди залишається і в душі і в пам'яті. Назавжди, на все життя. Як і світлі промені «Шолоховського родника» відгукуються в серці чистотою, теплом і любов'ю. Любов'ю до людей, любов'ю до землі і до всього живого. Та дружба, яка народилася на зльоті, буде освітлювати життя, вона сильніша кордонів і митниць, вона об'єднує людей різних національностей. І якими би не були політичні розбіжності, такі зустрічі як на «Шолоховському роднику» були і будуть, тому що і росіяни, і українці прагнуть до миру та дружби . Два великих народи об'єднує і спільна історія, і спільна культура. Їх об'єднує і Михайло Шолохов. победа

З хвилюванням чекали підведення підсумків зльоту. І ось - перемога! Київська команда школи № 207 «Епіцентр» посіла перше місце! Вручили медалі «золоті» і подарунок - телевізор.

Але не це було головне. Головне те, що завжди буде жити в серці - почуття дружби і єдності. Розлучаючись, ми відвозили частинку тепла Донський землі і надію на нову зустріч .

награждение

Кiлькiсть переглядiв: 329

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031