• Ви знаходитесь тут:

• Початкова школа

Проект для батьків майбутніх першокласників

«Суботня академія»

Конкретними носіями всього того, чим має володіти дитина впродовж свого життя, є дорослі, які її виховують і навчають.

Д. Ельконін

Сьогодні проблема готовності дитини до навчання в школі у нових сучасних умовах посідає одне з важливих місць у зв’язку з переходом на нову систему навчання. Дуже важливо, щоб малюк на початок навчання в школі був готовим учитися, що характеризується таким поняттям, як «шкільна готовність». Воно означає, що готовність до школи — це не тільки вміння читати, писати та додавати цифри. Психологи та педагоги визначають кілька складових шкільної готовності, про які батьки, на жаль, часто забувають. Адже шкільне життя навіть найрозумнішої, але психологічно ще не готової до навчання дитини, може скластися досить проблематично. Готовність дитини до школи залежить, передусім, від батьків.

Для запобігання шкільної дезадаптації майбутніх першокласників у нашій школі запроваджено проект «Суботня академія», метою якого є допомога батькам у підготовці дитини до шкільного навчання та полегшенню адаптації до шкільного життя.

Щоб уникнути багатьох проблем та розчарувань, допомогти полегшити процес опанування малюком необхідних навичок для навчання в школі, на основі методик, розроблених та випробуваних науковцями, педагогами та психологами в ході багаторічної роботи з дітьми, для батьків проводяться лекторії, диспути та заняття з елементами тренінгу в рамках нашого проекту. Під час зустрічей батьки висвітлюють свої проблеми у вихованні дітей та мають змогу отримати кваліфіковану допомогу для вирішення складних питань, інформаційні матеріали по вихованню дітей та підготовці до навчання.

«Суботня академія» для батьків

Поради психолога

Підготовка дитини до школи — необхідний і важливий етап дошкільної освіти маляти. Проект «Суботня академія» дає змогу усім дошкільникам мікрорайону познайомитися зі школою, приміряти на себе роль першокласника, знайти нових друзів у колі учасників.

В ході реалізації проекту з дітьми працюють висококваліфіковані педагоги, які проводять ігрові заняття з підготовки до школи. Програма занять спрямована на:

· розвиток уяви про навколишній світ;

· розвиток творчих здібностей;

· розвиток навичок усного мовлення;

· розвиток логіки та математичних здібностей;

· розвиток граматичних здібностей;

· фізичний розвиток;

· адаптацію дитини до колективу.

У своїй роботі нами поєднано три однаково важливі і взаємно пов'язані компоненти – спілкування з дитиною, гра з нею та її навчання.

Після закінчення курсу діти легше адаптуються в школі, вони більш посидючі на уроках, уважні до слів учителя, одним словом, вони вміють вчитися, працювати в класі, групі, слухати і чути вчителя, виконувати його вимоги.

Майбутні першокласники знайомляться зі школою

Поради психолога