• Ви знаходитесь тут:

• Соціально - психологічна служба

Соціально-психологічна служба організована для створення сприятливих умов для розвитку і соціалізації, психологічного комфорту і безпеки учнів, атмосфери взаємоповаги та співробітництва у навчально-виховному процесі між педагогами, учнями та батьками.

Основні напрямки діяльності соціально-психологічної служби в школі визначені проблемами, що виникають у процесі навчання і виховання дітей, а також проблематикою, над якою працює школа «Компетентнісний підхід в особистісно-орієнтованому навчанні». В зв’язку з чим протягом 2011-2014 років вирішувалися завдання:

- розкриття індивідуальних пізнавальних можливостей кожного учня;

- розвиток його індивідуальних пізнавальних здібностей;

- допомога йому в самопізнанні, самоактуалізації, самореалізації, самовизначенні;

- формування культури життєдіяльності, яка дає можливість продуктивно будувати власне життя.

Соціально-психологічну службу навчального закладу представляють:

Пономаренко Олена Олександрівна – практичний психолог І категорії, педагогічний стаж 11 років.

Освіта: вища, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова – практичний психолог в закладах освіти; вчитель географії; організатор туристсько-краєзнавчої роботи.

Має нагороди:

- грамоту УО Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації № 121, 2013 р.;

- подяку УО Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації № 167, 2013 р.

Зайкіна Оксана Петрівна – соціальний педагог ІІ категорії, педагогічний стаж 21 рік.

Освіта: вища, Київський державний педагогічний інститут ім.М.П.Драгоманова – методист з виховної роботи, вчитель етики та психології сімейного життя; Міжрегіональна Академія управління персоналом за спеціальністю «Правознавство»; Університет «Україна» - психолог.

Самоосвіта: Європейський Інститут Психодрами – психодрама практик; Програма «Тренінг для тренерів просвітницько-профілактичних програм»; Шкільна програма превентивної освіти «Корисні звички».

Має нагороди:

- грамоту УО Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації № 135, 2011 р.;

- грамоту Проект ХОУП Представництво в Україні Шкільна програма превентивної освіти «Корисні звички», 2011р.;

- грамоту КУ ім. Б.Грінченка ІППО 2013р.

Успіх дитини у школі, виховання соціально-активної особистості, яка вміє приймати самостійні рішення – це запорука успіху людини в житті. Кожна дитина талановита, кожна дитина – це цілий світ, необхідно лише вчасно помітити, допомогти дитині розкрити свій талант, виходячи з його індивідуальності та особистих якостей. Формування екологічного мислення учнів та розвиток стійкої мотивації до здорового способу життя є основною ознакою компетентності сучасної особистості. Це є пріоритетними напрямками роботи соціально-психологічної служби спеціалізованої школи № 207.

Реалізація проблемних питань здійснюється через основні напрямки діяльності.

Робота практичного психолога Пономаренко Олени Олександрівни спрямована на підвищення ефективності психологічного забезпечення процесу освіти, а саме:

- розвивальна, просвітницька та профілактична діяльність;

- діагностика готовності дітей, що вступають до школи;

- діагностика процесу адаптації та психологічний супровід учнів 1-х та 5-х класів;

- діагностика професійних нахилів та здібностей, та психологічний супровід учнів 9 - 11-х класів.

Робота соціального педагога Зайкіної Оксани Петрівни спрямована на розвиток стійкої мотивації учнів до здорового способу життя, на соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту, профілактику аддиктивної поведінки, а саме:

- соціально-педагогічні дослідження (мікроклімат класного колективу та структура взаємовідносин);

- соціально-педагогічне консультування учасників навчально-виховного процесу;

- профілактична робота з попередження девіантної поведінки учнів, бродяжництва та бездоглядності (відвідування родин «неблагополучних» та сімей учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку; надання допомоги батькам дітям у створенні здорового соціального клімату у шкільному середовищі; організація зустрічей з фахівцями)

Поради психолога